Bardejov - mesto UNESCO

Neďaleko Bardejova sa nachádza zrúcanina hradu Zborov, nazývaného aj Makovica. K hradu vedie aj trasa cez alej prastarých dubov.Na hrade Zborov nájdeš nálepku Hrdej Barbory.


Pečiatku Hrdá Barbora získaš:

Šarišské múzeum, Bardejov

Skanzen, Bardejovské Kúpele

Pozor! Pečiatka je v obidvoch zariadeniach rovnaká, budeme však radi ak navštíviš obidve a súťažnú pečiatku do Mapy pokladov si vypýtaš iba v jednom z nich.


Dávno-pradávno bol Bardejov slobodným kráľovským mestom. Sláva a bohatstvo mesta rástli veľmi rýchlo aj vďaka obrovským jarmokom, kde sa dalo zohnať všetko, čo ľudská duša ráčila. Stará legenda hovorí, že najbohatší Bardejovčan Drégely si chcel kúpiť krásnu dievčinu Barboru. Keď však zistil, že Barbora sa kúpiť nedá, nechal ju upáliť. Tá ho potom po nociach chodila strašiť. Nechajte sa uniesť legendou o Barbore a Drégelym a navštívte jedno z najkrajších miest na Slovensku – Bardejov.

Šarišské múzeum, BardejovExpozícia umiestnená v historickej budove na Radničnom námestí prezentuje stredoveké dejiny Bardejova od prvej písomnej zmienky po koniec 18. storočia. Zaujímavosť, ktorú môžete v Šarišskom múzeu nájsť je briliantový prsteň cisárovnej Sisi, ktorá ho darovala prepoštovi z veľkej vďaky na znak spokojnosti s pobytom v Bardejovských Kúpeľoch. Pri návšteve si nezabudnite vypýtať pečiatkuHrdej Barbory do Mapy pokladov Legendarium.

Skanzen, Bardejovské Kúpele


V Bardejovských Kúpeľoch na vás čaká najstarší skanzen svojho druhu na Slovensku, ktorý prezentuje ľudovú kultúru a staviteľstvo slovenského a rusínskeho obyvateľstva. Preneste sa ako švihnutím čarovného prútika do minulosti, kde budete mať možnosť vidieť staré roľnícke domy, studne, kováčsku dielňu a veľa iného. Aj tu je pre vás pripravená pečiatkaHrdej Barbory do Mapy pokladov Legendarium.

Ďalšie tipy na výlety v okolí:

Radničné námestie Bardejov (UNESCO)

Drevený kostolík Hervartov (UNESCO)

Rodinný singletrack, Bardejovské Kúpele

Ranč Slnečný majer, Stebnícka Huta

Makovica - prírodné kúpalisko


Vydajte sa po stopách legiend a spoznajte skvelé miesta na výlety pre celé rodiny.

Na vybraných miestach získate ku vstupnému zdarma Mapu pokladov a súťažnú pečiatku Legendarium. To však zďaleka nie je všetko. Na základe indícií v mape objavíš ďalších 15 lokalít v prírode, kde nájdeš súťažné nálepky. Čím viac nálepiek nazbieraš, tým máš väčšiu šancu prekonať garantované hranice a získať tak rôzne odmeny už počas cestovania. Viac informácií

Legendarium ti zároveň prináša vyše 100 tipov na výlety. Tak cestuj, hľadaj nálepky, zbieraj pečiatky a vyhraj ceny pre celú rodinu!

Ďalšie tipy na výlety
Ceny v súťaži

Zdroj foto: Radničné námestie, OOCR Šariš – Bardejov