Čertov kameň a Medzilaborce


Navštív neveľkú dedinku Krásny Brod, z ktorej sa dostaneš príjemnou prechádzkou na miesto zvané Čertov kameň, tam hľadaj podľa indícií nálepku do Mapy Pokladov.

V Krásnom Brode, neveľkej dedine neďaleko Medzilaboriec, postavili baziliánski mnísi svoj kláštor, ktorému všetci hovorili – monastyr. Ľudia sa monastyru tešili, len čarodejnice nie. Vrchný šéf pekla Belzezub na prianie čarodejníc poslal čertíka Frasa, aby na Monastyr zhodil obrovský balvan. Kikiríkanie kohúta však kúzlo zrušilo, a tak obrovský balvan dopadol na čerta a čarodejnice, kde stojí dodnes. Odráža sa na ňom desivá tvár čerta a keď niekto šikovne priloží ucho tesne ku kameňu, môže počuť bosorky od zlosti stonať.

Pečiatku Čertík získaš:

Múzeum Andyho Warhola


Múzeum moderného umenia Andyho Warhola je jedinečné miesto, kde sa môžete dozvedieť všetko o živote tohto známeho umelca. Okrem originálov jeho diel, máte možnosť vidieť košieľku, v ktorej bol spolu s bratom pokrstený. Neváhajte nazrieť do minulosti a prejsť sa životom svetoznámeho zakladateľa pop artu. V múzeu získate pečiatku Čertíka do Mapy Pokladov.

Ďalšie tipy na výlety v okolí:

Monastyr Krásny Brod

Pravoslávny chrám sv. Ducha, Medzilaborce

Lupkovský tunel do Poľska

Socha kniežaťa Laborec, Habura

Zvieracia obora, Habura

Drevený chrám Habura

Miniskanzen v Medzilaborciach


Vydajte sa po stopách legiend a spoznajte skvelé miesta na výlety pre celé rodiny.

Na vybraných miestach získate ku vstupnému zdarma Mapu pokladov a súťažnú pečiatku Legendarium. To však zďaleka nie je všetko. Na základe indícií v mape objavíš ďalších 15 lokalít v prírode, kde nájdeš súťažné nálepky. Čím viac nálepiek nazbieraš, tým máš väčšiu šancu prekonať garantované hranice a získať tak rôzne odmeny už počas cestovania. Viac informácií

Legendarium ti zároveň prináša vyše 100 tipov na výlety. Tak cestuj, hľadaj nálepky, zbieraj pečiatky a vyhraj ceny pre celú rodinu!

Ďalšie tipy na výlety
Ceny v súťaži