Historická Levoča


Spoznajte historickú Levoču a okolie s legendami. Na rôznych miestach získate k vstupnému Mapu pokladov a súťažnú pečiatku Legendarium.

Pečiatku Levoča získaš:

Múzeum špeciálneho školstva

Pečiatku Biela pani získaš:

Levočská dolina - rybolov prípadne využitie akejkoľvek služby areáluJúlia Géciová-Korponayová, oddávna známa ako Levočská biela pani, bola prvou a údajne aj jedinou ženou v celých uhorských dejinách, ktorá sa dopustila vlastizrady. Obvinená a potrestaná však bola neprávom. Neprávosť, ktorú jej spáchali, jej nedá pokoja ani dnes. Vraj ju možno občas zazrieť, ako sa túla levočskými uličkami alebo nakúka spoza mestských hradieb. Príďte sa o tom presvedčiť do Levoče.

Múzeum špeciálneho školstva

Múzeum funguje od novembra 1990 a sídli v budove v historickom jadre mestskej pamiatkovej rezervácie v Levoči. V máji 2017 otvorilo múzeum svoje brány v zrekonštruovaných priestoroch s novými, inovatívnymi a modernými expozíciami. Doslova vás vtiahne do sveta zmyslov a ľudského vnímania. Za návštevu si nezabudnite vypýtať pečiatku Levoča do Mapy pokladov Legendarium.

Resort Levočská dolina

Navštívte príjemný rodinný Resort Levočská Dolina, kde na vás čaká príjemné prostredie, možnosť ubytovania, rôznorodých aktivít pre rodiny s deťmi. Vyskúšajte si rybolov alebo akékoľvek iné služby areálu a na recepcii získate pečiatku Biela pani do Mapy pokladov. Súčasťou areálu je tiež pieskovisko so šmýkačkou pre deti, trampolína, bufety.... V rámci areálu sa nachádza aj Relax centrum - v budove sa nachádza útulná reštaurácia a služby wellness. V letnej sezóne 2020 je biokúpalisko zatvorené.

Ďalšie tipy na výlety v okolí:

Spišská Kapitula (UNESCO)

Mariánska hora

Sivá brada

Chrám sv. Jakuba,Oltár Majstra Pavla (UNESCO), Levoča

Mesto Levoča

Spišský hrad (UNESCO)

Vydajte sa po stopách legiend a spoznajte skvelé miesta na výlety pre celé rodiny.

Na vybraných miestach získate ku vstupnému zdarma Mapu pokladov a súťažnú pečiatku Legendarium. To však zďaleka nie je všetko. Na základe indícií v mape objavíš ďalších 15 lokalít v prírode, kde nájdeš súťažné nálepky. Čím viac nálepiek nazbieraš, tým máš väčšiu šancu prekonať garantované hranice a získať tak rôzne odmeny už počas cestovania. Viac informácií

Legendarium ti zároveň prináša vyše 100 tipov na výlety. Tak cestuj, hľadaj nálepky, zbieraj pečiatky a vyhraj ceny pre celú rodinu!

Ďalšie tipy na výlety
Ceny v súťaži

Zdroj foto: Spišská Kapitula – OOCR Tatry Spiš Pieniny