Historická Stará Ľubovňa


Príď navštíviť hrad Plaveč, ktorý sa nachádza blízko Starej Ľubovne a na základe indícii získaj nálepku do Mapy pokladov.

Pečiatku Móric Beňovský získaš:

Hrad a skanzen, Stará Ľubovňa

Stredoveký vojenský tábor, Stará Ľubovňa

Pozor! Pečiatka je v obidvoch zariadeniach rovnaká, budeme však radi ak navštíviš obidve a súťažnú pečiatku do Mapy pokladov si vypýtaš iba v jednom z nich.

Oblasťou vás prevedie legenda o Móricovi, ktorý bol na hrade Ľubovňa skutočne väznený. Móric Beňovský bol rodákom z Vrbového a bol prvým Európanom, ktorý sa plavil v severnej časti Tichého oceánu. Počas svojho ani nie 40 – ročného navštívil štyri kontinenty, Európu, Áziu, Afriku a Ameriku.

Hrad a skanzen, Stará Ľubovňa

Hrad vznikol na rozhraní 13. a 14. storočia. Preslávil sa najmä stretnutiami korunovaných hláv, ukrývaním poľských korunovačných klenotov a väznením Mórica Beňovského, šľachtica, cestovateľa a neskôr kráľa Madagaskaru. Dnes žije hradpodujatiami a pestrými expozíciami. Je najviac navštevovaným hradom v Prešovskom kraji. V lete 2019 je hradná téma venovaná ženám. Pod hradom sa rozprestiera skanzen ľudovej dediny, ktorý dotvára jedinečnú pôsobivú scenériu. Tvorí ho súbor ľudových stavieb z okolitých dedín, Najcennejším exponátom skanzenu je gréckokatolícky kostolík z Matysovej z roku 1833. Za návštevu získate pečiatku Mórica Beňovského do Mapy pokladov Legendarium.

Stredoveký vojenský tábor, Stará Ľubovňa


Pod hradom sa rozprestiera stredoveký vojenský tábor. Predstavuje obraz vojenského života v 16. storočí. Stredoveký život v tábore vás zláka vyskúšať si historické športové disciplíny, streľbu z luku, kuše, hod sekerou “švajčiarkou“, jazdu na koni, ale aj možnosť vystreliť si z dela alebo z najväčšieho funkčného katapultu na Slovenku. Na svoje si prídu aj tí najmenší. V areáli sa nachádza množstvo lanových či drevených preliezačiek, hojdačiek alebo stredoveký tenis. Ak chcete zažiť stredovek na vlastnej koži, vydajte sa práve tu a za návštevu získatepečiatku Mórica Beňovského do Mapy pokladov Legendarium.
Plus je to miesto garantovaných hraníc ! Ak más nazbieraný dostatočný počet nálepiek, vyzdvihni si tu svoju odmenu :-)

Ďalšie tipy na výlety v okolí:

Vojenská expozícia M. Strenka, Stará Ľubovňa

Dom ľubovnianskeho mešťana, Stará Ľubovňa

Hora Zvir – Litmanová

Jarabinský prielom

Vydajte sa po stopách legiend a spoznajte skvelé miesta na výlety pre celé rodiny.

Na vybraných miestach získate ku vstupnému zdarma Mapu pokladov a súťažnú pečiatku Legendarium. To však zďaleka nie je všetko. Na základe indícií v mape objavíš ďalších 15 lokalít v prírode, kde nájdeš súťažné nálepky. Čím viac nálepiek nazbieraš, tým máš väčšiu šancu prekonať garantované hranice a získať tak rôzne odmeny už počas cestovania. Viac informácií

Legendarium ti zároveň prináša vyše 100 tipov na výlety. Tak cestuj, hľadaj nálepky, zbieraj pečiatky a vyhraj ceny pre celú rodinu!

Ďalšie tipy na výlety
Ceny v súťaži

Zdroj foto: Stredoveký vojenský tábor - Stredoveký vojenský tábor, Vojenská expozícia Michala Strenku – Vojenská expozícia Michala Strenku, Hora Zvir – OOCR Severný Spiš Pieniny