Hrady neďaleko Prešova


Navštív Soľnohrad, postupuj podľa indícii a získaj nálepku do Mapy pokladov.

Pečiatku Hradný Šašo získaš:

Hrad Šariš
Kapušiansky hrad

Pozor!
Pečiatka je v obidvoch zariadeniach rovnaká, budeme však radi ak navštíviš obidve a súťažnú pečiatku do Mapy pokladov si vypýtaš iba v jednom z nich.
Pred návštevou akéhokoľvek zariadenia si vždy skontrolujte otváracie hodiny, v bežné dni na oboch hradoch získate pečiatku v čase od 10.00 do 16.00 !

Hrad Šariš

Hrad Šariš patrí k najrozsiahlejším stredovekým hradom na Slovensku. Jeho celková zastavaná plocha prevyšuje 4,5 hektára. Je postavený na Šarišskom vrchu nad mestečkom Veľký Šariš.V súčasnosti je Šarišský hrad vyhľadávaným miestom, vedie k nemu spevnená asfaltová cesta a je možné sa tam dostať aj bicyklom. Prístupová cesta slúži aj ako náučný chodník.

Po rekonštrukcii pôvodného hradného donjonu na danom mieste vyrástla 15 metrov vysoká vyhliadková veža, ktorá sa stala pýchou hradu. Ponúka krásny kruhový výhľad na okolie. Zachované je opevnenie hradu vrátane bášt. Pri návšteve hradu získaš pečiatku Hradný šašo do Mapy pokladov Legendarium.

Kapušiansky hrad


Len niekoľko kilometrov od Prešova, v obci Kapušany, stojí zrúcanina Kapušianskeho hradu. Oku návštevníka určite neunikne, pretože svojou polohou na kopci Zámčisko je viditeľný aj z okolitých dedín. V posledných rokoch zo zrúcaniny Kapušianskeho hradu opäť rastú múry, zveľaďuje sa areál a vyrástla aj vyhliadková veža s impozantným výhľadom. Správcovský objekt slúži ako infocentrum. Pri návšteve hradu získaš pečiatku Hradný šašo do Mapy pokladov Legendarium.

Ďalšie tipy na výlety v okolí:

Cemjata/ Kvašná voda

Hrad Šebeš

Lesný náučný chodník, Stráže

Drevený kostlík Brežany

Vydaj sa po stopách legiend a spoznajte skvelé miesta na výlety pre celé rodiny.

Na vybraných miestach získate ku vstupnému zdarma Mapu pokladov a súťažnú pečiatku Legendarium. To však zďaleka nie je všetko. Na základe indícií v mape objavíš ďalších 15 lokalít v prírode, kde nájdeš súťažné nálepky. Čím viac nálepiek nazbieraš, tým máš väčšiu šancu prekonať garantované hranice a získať tak rôzne odmeny už počas cestovania. Viac informácií

Legendarium ti zároveň prináša vyše 100 tipov na výlety. Tak cestuj, hľadaj nálepky, zbieraj pečiatky a vyhraj ceny pre celú rodinu!

Ďalšie tipy na výlety
Ceny v súťaži