Lačnovský kaňon a jeho okolie


Nevynechaj návštevu Lačnovského kaňona, kde sa tiež ukrýva poklad, v trezore si podľa indícií nájdeš nálepku do Mapy pokladov.

Neďaleko obce Lipovce stál kedysi hrad. Postavený bol v chotári dedinky začiatkom 13. storočia. Jednému z pánov Lipoveckého hradu sa v šťastnom manželstve narodil syn Janko. Nečakane mu zomrela mamka a do jeho života prišla macocha, ktorá ho chcela zhodiť zo skaly. Ale stal sa zázrak a macochu, ktorá ho chcela zhodiť zo skaly, trafil blesk a premenila sa na skalu. Odvtedy môžete vidieť v okolí Lačnova kamennú babu.

Pečiatku Kamenná baba získaš:

Jaskyňa Zlá DieraĎalšie tipy na výlety v okolí:

Gravitačná anomália, Lačnov

Kopytovská dolina

Lipovský hrad

Lačnov – pamiatková zóna ľudovej architektúry

Vydajte sa po stopách legiend a spoznajte skvelé miesta na výlety pre celé rodiny.

Na vybraných miestach získate ku vstupnému zdarma Mapu pokladov a súťažnú pečiatku Legendarium. To však zďaleka nie je všetko. Na základe indícií v mape objavíš ďalších 15 lokalít v prírode, kde nájdeš súťažné nálepky. Čím viac nálepiek nazbieraš, tým máš väčšiu šancu prekonať garantované hranice a získať tak rôzne odmeny už počas cestovania. Viac informácií

Legendarium ti zároveň prináša vyše 100 tipov na výlety. Tak cestuj, hľadaj nálepky, zbieraj pečiatky a vyhraj ceny pre celú rodinu!

Ďalšie tipy na výlety
Ceny v súťažiZdroj foto: Gravitačná anomália, Lačnov – Lýdia Pribulová