Poprad


Po ceste do Vysokých Tatier sa zastavte v meste Poprad a získajte pečiatky do Mapy pokladov.

Pečiatku Aga získaš:

Tatranská galéria, Poprad

Podtatranské múzeum, Poprad

Pozor! Pečiatka je v obidvoch zariadeniach rovnaká, budeme však radi ak navštíviš obidve a súťažnú pečiatku do Mapy pokladov si vypýtaš iba v jednom z nich.

Pečiatku Mamut získaš:

Aquacity, Poprad

Geopark Neandertal, Gánovce

Pozor! Pečiatka je v obidvoch zariadeniach rovnaká, budeme však radi ak navštíviš obidve a súťažnú pečiatku do Mapy pokladov si vypýtaš iba v jednom z nich.


Neandertálci a mamuty pod Tatrami? Veru áno! Svedčia o tom aj nálezy neďaleko Gánoviec. Pri teplom prameni mali zvieratá a praľudia zdroj vody a obživy. K prameňu chodievala aj neandertálkyňa Aga. Raz sa však nešťastne pošmykla a ostala odpočívať na dne krátera tisíce rokov. V roku 1926, jeden z lámačov kameňa našiel v Gánovciach presne na mieste, kde kedysi žila i Aga, zaujímavý kus travertínu. Ukázalo sa, že išlo o vzácne pozostatky Agy. Chceš vedieť viac? Určite navštív Poprad a Gánovce, ktoré sú s Agou späté.

Tatranská galéria,Poprad

Bohatý zbierkový fond galérie predstavujú diela regionálnych spišských umelcov, súčasných umelcov východného Slovenska, výber slovenského umenia od roku 1900 a tvorba súčasných domácich i zahraničných autorov. Za návštevu hradu získate pečiatku Agu do Mapy Pokladov.

Podtatranské múzeum,Poprad

Múzeum pútavo prevedie návštevníka podtatranským životom od praveku až po súčaasnosť. Nechýba expozícia venovaná neandertálcovi z Gánoviec. Aj tu na vás čaká pečiatka Aga do Mapy pokladov.


Aquacity, Poprad

Aquapark je rajom pre každé dieťa. Podtatranské AquCity ponúka svet zábavy, relaxu a oddychu. Súčasťou aquaparku je 13 vonkajších a vnútorných bazénov s termálnou vodou s teplotou 28°C – 38°C, tobogány a viac ako 350 vodných atrakcií, ktoré zaujmú a zabavia detí aj dospelých. Za návštevu Aquacity získate pečiatku Mamut do mapy pokladov Legendarium.

Geopark Neandertal,Gánovce

V Gánovciach, mestskej časti Popradu, nájdete Geopark neandertal. Lokalita je skutočným miestom nálezu odliatku lebky neandertálca. Práve na tomto mieste sa našiel „prvý Slovák (Slovenka)“ – je to najvýchodnejší a najsevernejší výskyt neandertálcov vo východnej Európe. Geopark je voľne prístupný, pečiatku Mamut získaš buď na Sekretariáte OcÚ, na ul. Gánovskej 184/2, vzdialenom asi 200 m od náleziska, na Obecnom úrade v Gánovciach v čase úradných hodína cez víkend na termálnom kúpalisku AQUASPA GÁNOVCE, resp.riaďte sa pokynmi na informačnej tabuli pri vstupe do Geoparku.

Ďalšie tipy na výlety v okolí:

Historické centrum Spišská Sobota

Podtatranské múzeum – pobočka Spišská Sobota

Štrba – zaniknutá osada Šoldov

Liptovská Teplička – unikátne pivnice a stodolište


Vydajte sa po stopách legiend a spoznajte skvelé miesta na výlety pre celé rodiny.

Na vybraných miestach získate ku vstupnému zdarma Mapu pokladov a súťažnú pečiatku Legendarium. To však zďaleka nie je všetko. Na základe indícií v mape objavíš ďalších 15 lokalít v prírode, kde nájdeš súťažné nálepky. Čím viac nálepiek nazbieraš, tým máš väčšiu šancu prekonať garantované hranice a získať tak rôzne odmeny už počas cestovania. Viac informácií

Legendarium ti zároveň prináša vyše 100 tipov na výlety. Tak cestuj, hľadaj nálepky, zbieraj pečiatky a vyhraj ceny pre celú rodinu!

Ďalšie tipy na výlety
Ceny v súťaži

Zdroj foto: Geopark Neandertal – obec Gánovce, Aquacity Poprad – www.aquacity.sk, Zaniknutá osada Šoldov – obec Štrba, Liptovská Teplička – Lukáš Fendek