Prešov a poklady Slanských vrchov

Odhodlaj sa na návštevu Šimonky - najvyššieho vrcholu Slanských vrchov. Za priaznivého počasie je z nej možné vidieť Vysoké Tatry či Kráľovu hoľu. Na Grimovom Laze pod Šimonkou nájdeš nálepku do Mapy pokladov.

Pečiatku Opál získaš:
Slovenské opálové bane

Pečiatku Libanka získaš:

Kaštieľ Fintice

Rákociho palác (Krajské múzeum), Prešov

Pozor! Pečiatka je v obidvoch zariadeniach rovnaká, budeme však radi ak navštíviš obidve a súťažnú pečiatku do Mapy pokladov si vypýtaš iba v jednom z nich.Legenda hovorí, že v dávnych časoch tancovali víly na Bludnom vrchu, keď ich znenazdajky spozoroval Šimon. Vile Libanke sa Šimon páčil, a tak mu darovala kúsok opálu, aby ho ochránila pred hnevom sestier, keďže víly nemôže nikto vidieť. Za tmavej noci náhodou upadla do útrob hory, kde ju Šimon hľadal, no našiel len podzemie plné opálov, ktoré pochádzali od Libanky a jej krásnych šiat. Opálové bane predstavujú svetový skvost a národný poklad Slovákov, ktorý stále ukrýva množstvo neprebádaných chodieb, tajomstiev a legendárneho opálu.

Slovenské opálové bane


Slovenské Opálové bane predstavujú svetový skvost a národný poklad Slovákov, ktorý stále ukrýva množstvo neprebádaných chodieb, tajomstiev a legendárneho opálu. Bane sa nachádzajú medzi obcami Červenica a Zlatá Baňa. Keď ich navštívite, nezabudnite si vypýtať pečiatku OPÁL do Mapy Pokladov Legendarium.

Kaštieľ Fintice


Kaštieľ vo Finticiach patrí k najvýznamnejším kultúrno-historickým pamiatkam obce. Pri návšteve vás upúta rozsiahly komplex budov s upraveným parkom a zaujímavým prepojením kaštieľa s kostolom prostredníctvom menšej arkádovej budovy, ktorá premosťuje potok. Pri návšteve kaštieľa dostanetepečiatku Libanky do Mapy Pokladov Legendarium.

Rákociho palác (Krajské múzeum), Prešov

Ak vás láka história a pamiatky, Rákociho palác nemôžete vynechať. Titul najkrajší mestský palác Horného Uhorska mala renesančná stavba v tej najlukratívnejšej polohe Prešova v čase svojho vzniku v 16. storočí. Za návštevu bohatej expozície získatepečiatku Libanky do Mapy Pokladov Legendarium.

Ďalšie tipy na výlety v okolí:


Drevený megafón

Hrad Bodoň

Dubník – najvyšší vysielač SR

Raslavkameň, Abranovce

Herliansky gejzír

Vydajte sa po stopách legiend a spoznajte skvelé miesta na výlety pre celé rodiny.

Na vybraných miestach získate ku vstupnému zdarma Mapu pokladov a súťažnú pečiatku Legendarium. To však zďaleka nie je všetko. Na základe indícií v mape objavíš ďalších 15 lokalít v prírode, kde nájdeš súťažné nálepky. Čím viac nálepiek nazbieraš, tým máš väčšiu šancu prekonať garantované hranice a získať tak rôzne odmeny už počas cestovania. Viac informácií

Legendarium ti zároveň prináša vyše 100 tipov na výlety. Tak cestuj, hľadaj nálepky, zbieraj pečiatky a vyhraj ceny pre celú rodinu!

Ďalšie tipy na výlety
Ceny v súťaži

Zdroj foto: Vysielač Dubník - Wikipédia, Herliansky Gejzír – Obec Herľany