Snina - Poloniny - Osadné


Navštív Poloniny a pri infocentre v Novej Sedlici postupuj podľa indícii, kde sa schováva poklad - nálepka "Lúka medovej baby" do Mapy pokladov.

Nevynechaj ani Kryptu v Osadnom, kde si nájdeš v trezore nálepku "Osadné" do Mapy pokladov.

Pečiatku Snina získaš:

Zemplínske Hámre
Kaštieľ v Snine

Pozor! Pečiatka je v obidvoch zariadeniach rovnaká, budeme však radi ak navštíviš obidve a súťažnú pečiatku do Mapy pokladov si vypýtaš iba v jednom z nich. Pred návštevou akéhokoľvek zariadenia si vždy skontrolujte otváracie hodiny!

Stará legenda hovorí, že v pohorí Vihorlat kedysi sídlil Iskroň, tajomný ochranca dobrých ľudí. Zvlášť si obľúbil veselých a pobožných Sninčanov. Aj keď sa do Sniny vybral ľudí sám čert pokúšať, Iskroň ho spolu so Sninčanmi vždy prekabátil. Čert sa nazúril a hodil smerom na Sninu obrovský balvan.
Ten sa rozletel na kusy a jeden z kameňov sa zapichol tesne pri Snine, kde vznikol dnes dobre známy Sninský kameň. Ten však nie je jediným miestom, ktoré treba v Snine a okolí navštíviť.

Zemplínske Hámre

Len 5 km od Sniny leží obec Zemplínske Hámre. V dejinách baníctva a ťažby železnej rudy jezapísaná veľkými písmenami. Dnes tieto časy pripomína miestne múzeum a Hámorský náučný chodník. Múzeum v Zemplínskych Hámroch je zriadené v kamennej murovanici – najstaršej budove v obci z 19. storočia, ktorá pôvodne slúžila na ubytovanie vedenia železiarní. Múzeum je výnimočné najmä vystavenými strojmi, štôlňami, bucharmi a inými charakteristickými exponátmi. Za návštevu získate pečiatku Snina do Mapy pokladov Legendarium.

Kaštieľ v Snine


Čo navštíviť v Snine?Určite si nenechajte ujsť kaštieľ z 18. storočia, ktorý bol v minulosti krásnym veľkopanským sídlom. Súčasťou areálu kaštieľa boli aj záhrady vo francúzskom štýle a rozsiahly anglický park, z ktorého časť sa zachovala dodnes. Pred kaštieľom sa nachádza fontána so sochou Herkula. Dnes v kaštieli nájdete muzeálne expozície, galerijné výstavy a mestskú knižnicu. K najobľúbenejším častiam patria miestnosti zariadené dobovým nábytkom. Mimochodom, viete, že na nádvorie kaštieľa vedie taká široká chodba, aby cez ňu pohodlne prešiel aj voz ťahaný koňom? Tieto a ďalšie zaujímavosti vám radi predstavia v Sninskom kaštieli. Za návštevu si nezabudnite vypýtať pečiatku Snina do Mapy pokladov Legendarium.

Ďalšie tipy na výlety v okolí: