Spišská Belá a jej klenoty


Navštívte rodné mesto J. M. Petzvala a získajte pečiatky do Mapy pokladov. Pečiatku Petzval získaš:

Kaštieľ Strážky, Spišská Belá

Múzeum J.M. Petzvala

Pozor! Pečiatka je v obidvoch zariadeniach rovnaká, budeme však radi ak navštíviš obidve a súťažnú pečiatku do Mapy pokladov si vypýtaš iba v jednom z nich.

V Spišskej Belej žil kedysi Jozef Maximilián Petzval. Najznámejším jeho objavom bolo vynájdenie objektívu, vďaka ktorému sa môžeme fotografovať. Zaujímavosťou je aj to, že vo vesmíre krúži planétka s menom Petzval, alebo že na Mesiaci po ňom pomenovali kráter.

Kaštieľ Strážky, Spišská Belá

Kaštieľ patrí medzi skvosty renesančnej architektúry na Slovensku. Kaštieľ bol postavený na základoch gotického hradu, ktorý údajne vznikol na rozvalinách kláštora templárov a patrí k najstarším na Slovensku. Čaro kaštieľa znásobuje anglický park z 19. storočia. Okrem vzácnej historickej knižnice sa v kaštieli nachádzajú obrazy známeho maliara Ladislava Mednyánszkeho. Nezabudnite si zobrať pri návšteve kaštieľa popýtať pečiatku s názvom Petzval do Mapy pokladov Legendarium.

Múzeum J.M. Petzvala


Chcete spoznať jedného z najznámejších Slovákov? Príďte si vychutnať expozíciu, ktorá zachytáva vývoj fotografickej a kinematografickej techniky na pozadí života a diela J. M. Petzvala v jeho rodnom dome. Medzi úspechy tohoto svojrázneho profesora, označovaného i ako krstného otca modernej optiky, patria viaceré vynálezy: princíp divadelného ďalekohľadu, nový typ zväčšovacieho a projekčného prístroja, zdokonalenie mikroskopu i svetlometu. Za návštevu múzea získate pečiatku Petzval do Mapy pokladov Legndarium.

Ďalšie tipy na výlety v okolí:

Historické centum Spišskej Belej

Belianska cyklotrasa

Belianska jaskyňa

Holumnický hrad

Historické centrum, Podolínec

Bikepark, Spišská Belá

Vydajte sa po stopách legiend a spoznajte skvelé miesta na výlety pre celé rodiny.

Na vybraných miestach získate ku vstupnému zdarma Mapu pokladov a súťažnú pečiatku Legendarium. To však zďaleka nie je všetko. Na základe indícií v mape objavíš ďalších 15 lokalít v prírode, kde nájdeš súťažné nálepky. Čím viac nálepiek nazbieraš, tým máš väčšiu šancu prekonať garantované hranice a získať tak rôzne odmeny už počas cestovania. Viac informácií

Legendarium ti zároveň prináša vyše 100 tipov na výlety. Tak cestuj, hľadaj nálepky, zbieraj pečiatky a vyhraj ceny pre celú rodinu!

Ďalšie tipy na výlety
Ceny v súťaži