Vranov - Domaša - Pavlovce


Náučný chodník Tajch sa nachádza v šírych lesoch Slanských vrchov, pri železitom minerálnom prameni Tajch, kde aj lesný náučný chodník začína. Nedaleko od jeho začiatku sa nachádza trezor, kde nájdete nálepku do Mapy pokladov.

Na pravom brehu rieky Ondava nad obcou Sedliská stoja zrúcaniny hradu Čičva, ktorý bol postavený, ako strážna pevnosť na obchodnej ceste do Poľska. Navštív hrad, nasleduj indície a návšteve hradu získaš nálepku.

Pečiatku Domaša získaš:

Loď Bohemia, plavba

Pečiatku Rytier Johanes získaš:

Archeopark, Hanušovce nad Topľou

Ranč Breziny, Pavlovce

Pozor! Pečiatka je v týchto zariadeniach rovnaká, budeme však radi ak navštíviš obidve a súťažnú pečiatku do Mapy pokladov si vypýtaš iba v jednom z nich.

Janko, mládenec z dediny, sa jedného dňa vydal hľadať šťastie do sveta. Po dlhých potulkách došiel až do Paríža, kde vládol kráľ Ľudovít. Pridal sa k rehoľníkom a prijal meno Johanes. Po návrate domov Johanes rozdával peniaze chorým a chudobným a ľudia si ho už navždy pamätali ako statočného rytiera Johanesa.

Loď Bohemia, plavba


Po vyše polroku, čo kotvila loď Bohemia na brehu Domaše, sa môžu turisti znova tešiť na zážitkové plavby, ktoré vlani absolvovalo približne 21 000 turistov. Čakajú na nich aj zaujímavé novinky. Loď by mala pravidelne premávať od piatka (19.6.), a to päťkrát denne počas celej letnej sezóny. Pre návštevníkov aj v tomto roku pripravili obľúbenú okružnú plavbu okolo Domaše. Zaži príjemnú plavbu na Domaši a získaj pečiatku Domaša do Mapy pokladov.

Archeopark, Hanušovce nad Topľou