Vysoké Tatry - nielen turistika na horách


Útulná vysokohorská chata pod hornou hranicou lesa v dolnej časti Malej Studenej doliny. Aj takto by sme vedeli opísať miesto vysoko v Tatrách, kde nájdeš nálepku Zamkovského chata.


Pedal Planet patrí k jednej z najväčších súkromných zbierok šliapacích autíčok v Európe. Nájdi aj ty nálepku v Novej Polianke v Pedal Planet.


Pečiatku Zlato získaš:

Kvantarium


Pečiatku Kvetuška získaš:

Dobrá hračka
Poliankovo
Múzeum TANAP-u

Pozor! Pečiatka je v týchto troch zariadeniach rovnaká, budeme však radi ak navštíviš všetky tri a súťažnú pečiatku do Mapy pokladov si vypýtaš iba v jednom z nich.


S Vysokými Tatrami sa spája legenda o víle Kvetuške a ježibabe Kikimore. Len víla Kvetuška totiž vie, kde sa v Tatrách nachádza zlato. Po poklade však túži aj striga Kikimora. Vydajte sa po stopách legendy a objavte skryté tajomstvá Vysokých Tatier.

Kvantárium

Navštívte interaktívnu galériu svetla. Kvantárium vás prenesie do rozprávkového sveta plného rôznorodých multimediálnych show, interaktívnych exponátov, vysvetlení fyzikálnych javov. Prehliadka je kúzelná, umelecká, vzdelávacia a zaujme ako najmenších, tak aj dospelých. Nezabudnite si vypýtať pečiatku Zlato do Mapy pokladov Legendarium.

Dobrá hračka

Chcete vedieť, či máte doma budúceho doktora, astronauta, archeológa alebo hasiča? V galérii Dobrá hračka nájdete 12 stanovíšť s povolaniami a vaše deti si budú môcť vyskúšať každú profesiu. Na každom stanovišti sa nachádzajú hračky prispôsobené danej profesii. Popritom dostanete pečiatku Kvetuška do Mapy pokladov Legendarium.

Poliankovo

Ak si myslíte, že galéria nedokáže uchvátiť pozornosť detí na viac ako 5 minút, neváhajte navštíviť galériu Poliankovo v Tatranskej Polianke a presvedčíte sa o opaku. Deti budú unesené z moderných technológii, ktoré im prinesú dokonalý vizuálny zážitok. Kde inde si budete môcť vyskúšať splav rozbúrenej rieky alebo pohojdať sa nad najvyšším vodopádom sveta? Za návštevu Poliankova navyše získate pečiatku Kvetušky do Mapy pokladov.


Múzeum TANAP-u

Rovno z Poliankova môžete zamieriť do Múzea TANAP-u, kde sa oboznámite so zaujímavosťami tatranskej prírody. Múzeum každoročne privíta okolo 30 000 návštevníkov a tak sa radí medzi najnavštevovanejšie na Slovensku. V múzeu nájdete zástupcov hmyzu, motýľov, plazov, rýb, vtákov a model medvedieho brlohu. Oddýchnuť si môžete počas prechádzky v Tatranskej botanickej záhrade. Na deti v múzeu čaká súťažná pečiatka Kvetušky do Mapy pokladov.


Ďalšie tipy na výlety v okolí:

Štrbské pleso

Hrebienok

Vodopád Skok

SKI museum, Tatranská Lomnica

Spider Park, Tatr.kotlina

Múzeum kočiarov, VeľkáLomnica

Kalvária v StaromSmokovci


Vydajte sa po stopách legiend a spoznajte skvelé miesta na výlety pre celé rodiny.

Na vybraných miestach získate ku vstupnému zdarma Mapu pokladov a súťažnú pečiatku Legendarium. To však zďaleka nie je všetko. Na základe indícií v mape objavíš ďalších 15 lokalít v prírode, kde nájdeš súťažné nálepky. Čím viac nálepiek nazbieraš, tým máš väčšiu šancu prekonať garantované hranice a získať tak rôzne odmeny už počas cestovania. Viac informácií

Legendarium ti zároveň prináša vyše 100 tipov na výlety. Tak cestuj, hľadaj nálepky, zbieraj pečiatky a vyhraj ceny pre celú rodinu!

Ďalšie tipy na výlety
Ceny v súťaži

Zdroj foto: Kvantarium – www.kvantarium.sk, Galéria Dobrá hračka - Galéria Dobrá hračka, Poliankovo – Poliankovo, Vodopád Skok – Región Tatry