O projekte

Leto plné výletov s legendami

Legendárni hrdinovia Ťa zavedú na miesta plné zábavy, poznania a objavovania.

Kam na výlet

Vydaj sa po stopách 20 legendárnych hrdinov a uži si množstvo výletov. Čakajú Ťa zaujímavé túry, rozmanité atrakcie, kúpaliská, múzeá, jaskyne, hrady, vyhliadky aj športoviská...

Každý hrdina Ťa zavedie do lokality, kde na vybraných miestach môžeš získať krásne komiksy a súťažné nálepky. Okrem toho Ti predstaví aj ďalšie tipy na výlety v okolí.
Ako LEGENDARIUM funguje

S legendami môžete nielen cestovať, ale aj súťažiť a vyhrať ceny pre celú rodinu!

Cestuj, zbieraj nálepky a vyhraj skvelé ceny

Legendárnych hrdinov nájdeš až na 54 výdajných miestach. Navštív vybrané miesta LEGENDARIA a získaj nálepky do komiksu LEGENDARIUM. Každú nálepku získaš po zaplatení vstupného (vybrané zariadenia poskytujú niektoré nálepky aj zdarma). Čím viac nálepiek získaš, tým máš väčšiu šancu vyhrať jednu z množstva cien!

Spolu môžeš nazbierať až 40 nálepiek, čo znamená 40 lístkov s Tvojím menom v záverečnom žrebovaní.

Súťaží sa o rodinné pobyty v hoteloch a penziónoch v Prešovskom kraji, wellness pobyty, tablety a vstupy do atrakcií, aquaparkov a kúpalísk.

Komiks získaš na miestach, ktoré vydávajú nálepky.

Súťaž trvá od 15. júna do 15. septembra 2019.

Zároveň už počas cestovania získavaš zľavy na ďalšie vstupy v garantovaných hraniciach!

Podrobnosti o súťaži a miesta s nálepkami, zoznam cien


Fotopostavičky - Odfoť sa so svojimi obľúbenými hrdinami pri fotopostavičkách, ktoré nájdeš v dvadsiatich lokalitách LEGENDARIA.

LEGENDARIUM 2019 je štvrtým vydaním úspešného projektu pre rodiny s deťmi, ktoré pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska. Projekt má na konte nielen množstvo cestovateľov, ale aj viacero ocenení – napríklad od Ministerstva dopravy SR (inovácia v cest. ruchu), Slovenského syndikátu novinárov (naj propagačné materiály) či v súťaži AndroidCode.