O projekte

Uži si leto plné dobrodružstiev, zábavy, poznania a objavovania s legendami a mapou pokladov !
Súťaž trvá od 20.6 do 13.9.2020.

Vydaj sa po stopách legiend a uži si množstvo výletov a dobrodružstiev. Čakajú Ťa zaujímavé miesta, neprebádané lokality pátranie v prírode, ako aj návšteva rozmanitých atrakcií, kúpalísk, múzeí, jaskyne, hrady, vyhliadky aj športoviská..
Mapu pokladov získaš k vstupnému na všetkých miestach spečiatkami.

Ako LEGENDARIUM funguje

Na základe indícií v mape pokladov nájdeš 15 vybraných lokalít, kde je umiestnený červený trezor. Po zadaní tajného kódu, v ňom objavíš svoj poklad, ktorý nalepíš do mapy pokladov. Každá nálepka má dve časti. Väčšiu časť s obrázkom si nalepíš priamo do mapy a menšiu časť – súťažný ústrižok nalep na opačnú stranu mapy na vyznačené miesto.

To však zďaleka nie je všetko. Navštív rôzne zariadenia v Prešovskom kraji, z ktorých si odnesieš pečiatky legiend. Kde tieto zariadenia nájdeš a ďalšie tipy na výlety v ich okolí sa dozvieš na webe Zoznam zariadení s pečiatkami a nálepiek v prírode a na FB profile LEGENDARIUM

Všetky lokality s trezorom ako aj miesta s pečiatkou nájdeš vďaka šikovnému dobrodruhovi aj v ONLINE MAPE

Počas leta ti zaujímavé lokality predstaví prostredníctvom zaujímavých videí aj usmievavá ambasádorka Barborka!


Hlavnou cenou je detský horský bicykel od BIKERE a šliapacie autíčko od Pedal Planet!
Navyše súťažíš aj o víkendové pobyty pre celú rodinu, rodinné vstupy do aquaparkov, kúpalísk a rozmanitých atrakcií, o tablety a mnoho ďalších cien. Zároveň už počas cestovania získavaš odmeny po prekonaní v garantovaných hraniciach!
(ceny za garantované hranice si môžu cestovatelia vyzdvihnúť do vyčerpania zásob na 8 vyhradených miestach)


Mapu pokladov získaš na miestach, ktoré vydávajú pečiatky, taktiež v mnohých infocentrách, hoteloch a atrakciách v kraji.

Lokality s nálepkami

Zariadenia s pečiatkami

Zoznam cien a garantované hranice

V prípade akýchkoľvek problémov s otvorením trezora nás kontaktuje na t.č. +421 950 712 492

LEGENDARIUM 2020 je piatym vydaním úspešného projektu pre rodiny s deťmi, ktoré pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom. Projekt má na konte nielen množstvo cestovateľov, ale aj viacero ocenení – napríklad od Ministerstva dopravy SR (inovácia v cest. ruchu), Slovenského syndikátu novinárov (naj propagačné materiály) či v súťaži AndroidCode.